Aktualności i wydarzenia - archiwum r. 2016

22.12.2016 Kraków

ACK Cyfronet AGH poszukuje pracowników Działu Technicznego

Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH poszukuje kandydatów na stanowiska pracowników Działu Technicznego.
Dokumenty należy składać w sekretariacie ACK Cyfronet AGH, ul. Nawojki 11, 30-950 Kraków (w godzinach 7.30-15.30).

szczegóły

cyfronet

20.10.2016 Kraków

VI Krajowa Konferencja Naukowo-Techniczna

W Domu Technika NOT w Krakowie odbyła się VI Krajowa Konferencja NT pt. Energooszczędne oświetlenie w miastach i gminach. Konferencja została zorganizowana przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy współpracy Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP oraz Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

7-8.10.2016 Iwkowa

Seminarium Komisji Kwalifikacyjnych

W Iwkowej odbyło się Seminarium Komisji Kwalifikacyjnych Oddziału Krakowskiego SEP. W Seminarium wzięło udział 45 Członków KK działających w 4 Komisjach. Kol. Jan Strzałka Prezes Oddziału Krakowskiego w swoim wystąpieniu ocenił prace KK na przestrzeni roku. Kol. Krzysztof Ebro- Prokesz przewodniczący RN d/s KK przedstawił prezentację nt. Ochrony danych osobowych w Kr/O SEP. Nowelizację Instrukcji organizacji i działalności komisji kwalifikacyjnych przy SEP oraz Regulamin ORN ds. KK.

30.09-02.10.2016 Zawoja

Seminarium SIiUE

Sekcja Instalacji i Urządzeń Elektrycznych wraz z Kołem nr 28 O/Kr. SEP i przy udziale Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zorganizowała uświęconą wieloletnią tradycją imprezę wyjazdową połączoną z Seminarium szkoleniowym dla projektantów, wykonawców i inspektorów nadzoru branży elektrycznej pn.: Baran - 2016.

relacja

21.09.2016 Kraków

Jubileusz Członków Honorowych SEP

W trakcie Plenarnego Zebrania Zarządu Oddziału Krakowskiego SEP, w którym uczestniczył prezes Stowarzyszenia kol. Piotr Szymczak i Sekretarz Generalny SEP kol. Jacek Kuciński miała miejsce Uroczystość uhonorowania dwóch Członków Honorowych SEP: kol. prof. Zdobysława Flisowskiego oraz kol. Janusza Kłodosa.

08.06.2016 Kraków

MDE 2016

W dniu 08.06.br w Krakowie odbyło się kolejne 31 Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryki 2016. W trakcie Spotkania zorganizowanego w TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Krakowie zaprezentowano i przedyskutowano dwa referaty dotyczące elektrowni wirtualnej oraz automatyzacji sieci.
Spotkanie było okazją do wyróżnienia kilku aktywnych działaczy Oddziału. M.in. Odznaką HONORIS GRATIA przyznaną przez Prezydenta M. Krakowa wyróżnieni zostali Koledzy: Marian Gondek, Tadeusz Mejer, Ryszard Stolarczyk a Medalem Pamiątkowym im. prof. St. Fryzego kol. Jacek Duniec.
Spotkanie było niezwykle udaną imprezą o charakterze techniczno - integracyjnym.

mde

29.05-05.06.2016 Sardynia, Korsyka

Wycieczka zagraniczna

W dniach 29.05. do 05.06.br. 33 - osobowa grupa z O/Krakowskiego SEP uczestniczyła w niezwykle udanej 16-tej wycieczce zagranicznej na Sardynię i Korsykę. Uczestnicy mogli cieszyć się cudnymi widokami zatok, wspaniałą i różnorodną fauną oraz możliwością poznania historii i bohaterów Włoch (Galibardi) i Francji (Bonaparte).

Korsyka

27-28.02.2016 Kluszkowce

Zawody narciarskie

Oddział Krakowski SEP zorganizował w Ośrodku Czorsztyn-ski w Kluszkowcach imprezę, której celem było rozegranie zawodów narciarskich w randze „Mistrzostw Polski Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Narciarstwie Alpejskim ” oraz seminarium pt. „Smart grid automatyzacja sieci”.
Udział w imprezie wzięło 55 uczestników z Oddziałów : Poznańskiego, Bielsko-Bialskiego, Gliwickiego, Nowohuckiego i Krakowskiego

sna

22.01.2016 Kraków

Spotkanie Noworoczne Aktywu O/Kr SEP

W Domu Kultury Kolejarza przy ul. Św. Filipa w Krakowie odbyło się tradycyjne, organizowane od 70 lat Noworoczne Spotkanie Aktywu Oddziału Krakowskiego SEP z członkami wspierającymi SEP.

sna